Poznaj naszą przychodnię

Okulistyka

Zadzwoń,
zarejestruj się

Numer telefonu
94 35 471 42

Lekarze

lek. Dariusz Łąk

Okulista

dr n.med. Krzysztof Barnyk

Okulista – specjalista chorób oczu

lek. Anika Politowicz

W trakcie specjalizacji z okulistyki

Oferta:

Gabinet oferuje wszechstronną usługę okulistyczną – od profilaktyki schorzeń okulistycznych i wad wzroku poprzez kompleksową diagnostykę.

Usługa obejmuje leczenie zarówno dzieci jak i dorosłych.

dr n.med. Krzysztof Barnyk – Okulista – specjalista chorób oczu , Doktor nauk medycznych z zakresu okulistyki, wieloletni asystent Kliniki Okulistyki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie.

▶️ Leczenie operacyjne zaćmy jednodniowe z użyciem wszystkich typów soczewek

▶️ Plastyka powiek i wszystkie inne zabiegi na powiekach

lek. Dariusz Łąk – specjalista chorób oczu, ordynator oddziału Okulistyki SPWSZ w Szczecinie.

Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W latach 1992- 1997 pracował jako lekarz okulista w Dziecięcym Ośrodku Rehabilitacji Wzroku w Nowym Czarnowie. Specjalizację z okulistyki doktor uzyskał w 1996 roku w I Klinice Okulistyki PAM w Szczecinie. W trakcie specjalizacji doktor prowadził Poradnię Krótkowzroczności I Kliniki Okulistyki PAM w Szczecinie oraz pracował jako lekarz konsultujący w Krajowej Konsultacyjnej Poradni Leczenia Zeza dla Dzieci i Dorosłych Pierwszej Kliniki Okulistyki PAM w Szczecinie. Specjalizacje z okulistyki drugiego stopnia lek. Dariusz Łąk uzyskał w 2004 roku. Doktor zajmuje się leczeniem okulistycznym dzieci i dorosłych.

▶️ Wykonuje zabiegi operacyjne zaćmy,

▶️ Zabiegi p/jaskrowe, zabiegi odwarstwienia siatkówki, witrektomii, zeza,

▶️ Plastyka i rekonstrukcja powiek,

▶️ Drobne zabiegi chirurgii oka (usuwanie chirurgiczne zmian skórnych m.in. gradówki, guzki, brodawki kępki żółte).

lekarz Anika Politowicz – w trakcie ostatniego roku specjalizacji z okulistyki w SPWSZ w Szczecinie przy ul. Arkońskiej. Pani doktor jest absolwentką Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W trakcie studiów odbyła praktyki zagraniczne głównie z dziedziny chirurgii okulistycznej. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach, konferencjach i warsztatach z zakresu okulistyki, chirurgii okuloplastycznej i okulistycznej oraz medycyny estetycznej.

ZAKRES USŁUG :

▶️ Konsultacje okulistyczne osób dorosłych.

▶️ Kwalifikacje do zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych,

▶️ Plastyka powiek górnych i dolnych .

▶️ Drobne zabiegi chirurgii oka (usuwanie chirurgiczne zmian skórnych m.in. gradówki, guzki, brodawki kępki żółte).

———————————————————————————————————————————–

POZNAJ MOC AUTOREGENERACJI Oculus PRP System Innowacyjna metoda leczenia schorzeń powierzchni oka 👁𝐎𝐂𝐔𝐋𝐔𝐒 𝐏𝐑𝐏 𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦 ✨W𝘀𝗸𝗮𝘇𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗱𝗼 𝘀𝘁𝗼𝘀𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗮𝘂𝘁𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗸𝗿𝗼𝗽𝗹𝗶 𝗱𝗼 𝗼𝗰𝘇𝘂 ⬇️

✔️ zespół suchego oka

✔️ ciężkie zaburzenia powierzchni oka związane z suchością oka

✔️ zespół Sjogrena

✔️ owrzodzenia rogówki i dystrofia

✔️ powierzchniowe punkcikowe zapalenie rogówki

✔️ keratopatie (zwyrodnienia rogówki) – neurotroficzna i z utratą tkanki nabłonkowo-zrębowej (w następstwie chemicznych lub fizycznych urazów)

✔️ GvHD oka

✔️ PED (Persistent Corneal Epithelial Defects) – uporczywewady nabłonka po przeszczepieniu rogówki

✔️ łagodzenie objawów po LASIK OSSBrzmi interesująco?

𝐃𝐥𝐚𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐎𝐂𝐔𝐋𝐔𝐒 𝐏𝐑𝐏 𝐬𝐲𝐬𝐭𝐞𝐦?

🩸 wysoka skuteczność terapii

🩸 terapia autologiczna → bezpieczna dla pacjenta

🩸 wykazuje przyspieszenie regeneracji rogówki, zmniejszenie stanu zapalnego oka wykorzystywane w procesach regeneracji oka, przy różnego rodzaju uszkodzeniach i chorobach zwyrodnieniowych

🩸 chroni tkanki powierzchni oka przed tworzeniem się blizn

🩸 biokompatybilna i biodegradowalna membrana fibrynowa, rusztowanie fibrynowe mogą być stosowane w okulistyce jako autologiczny uszczelniacz lub biomateriał do regeneracji głębokich ran powierzchni oka,


Blefaroplastyka – plastyka powiek w CM World Medica w Kołobrzegu.

– to zabieg, który poprzez korektę ilości skóry oraz przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek.

Tym samym dzięki precyzyjnej interwencji chirurgicznej korygujemy defekty spowodowane nadmiarem skóry oraz wiotkością tkanek, które są odpowiedzialne za stary i zmęczony wygląd oczu oraz tzw. worki pod oczami.

Oczy są zwierciadłem duszy. Oczy szeroko otwarte, wypoczęta i jędrna skóra powiek świadczą o zdrowiu, atrakcyjności i witalności.

Opadające powieki górne to problem powstający w związku ze zwiotczeniem skóry powiek i opadaniem tkanek czoła i brwi.

Wielu pacjentów z powodu opadania powiek górnych poza defektem estetycznym fałdu powieki górnej, odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek i bóle głowy, a przede wszystkim ograniczenie pola widzenia.

Blefaroplastyka powiek górnych lub dolnych stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych w obrębie twarzy.

Operacja plastyczna powiek górnych polega na nacięciu skóry powiek w naturalnym fałdzie – załamaniu powieki górnej. Następnie wycinamy nadmiar wiotkiej skóry w postaci odpowiednio ukształtowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, co znacznie pogłębia strop powieki górnej, odmładzając oko. Odsłonięty mięsień jest obkurczany laserem lub radioskalpelem. W sytuacjach tego wymagających chirurg usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej okołogałkowej uwypuklającej się przez wiotką przegrodę oczodołową – tzw. przepukliny tłuszczowe. Rana zamykana jest warstwowo bardzo cienkimi szwami, a blizna jest praktycznie niezauważalna.