Poznaj naszą przychodnię

Ortopedia

Zadzwoń,
zarejestruj się

Numer telefonu
94 35 471 42

Lekarze

dr n.med. Robert Krystowski

specjalista ortopeda - traumatolog, lekarz sportowy,

Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne w pełnoprofilowym Oddziale Urazowo-Ortopedycznym.
Wieloletni lekarz sportowy Pogoni Szczecin.
Oferta:
> kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych, protezoplastyk stawu biodrowego i stawu kolanowego, zabiegów ortoskopowych, korekcji paluchów koślawych i innych schorzeń narządu ruchu,
> badania orzecznicze sportowe, leczenie urazów sportowych (wieloletni lekarz Pogoni Szczecin),
> leczenie zmian zwyrodnieniowych- podawanie kwasu hialuronowego,
> leczenie entezopatii za pomocą czynników wzrostu ACP,
> USG narządu ruchu,
> USG stawów biodrowych u niemowląt i dzieci,
> leczenie entezopatii i zapaleń przyczepów, podawanie sterydów, autogennych czynników osoczowych,
> zabiegi w znieczuleniu miejscowym,
> leczenie zaburzeń wad postawy u dzieci.

Lek. Joanna Gojlik

lekarz specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Absolwentka wydziału lekarskiego pomorskiej Akademii medycznej w Szczecinie. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam na oddziale ortopedycznym 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie oraz licznych placówkach opiekujących się pacjentami ambulatoryjnie.

Na co dzień pracuję w poradniach ortopedyczno-urazowych oraz preluksacyjnych.

lek. Krzysztof Buczeń

Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. Zajmuje się leczeniem operacyjnym i bezoperacyjnym schorzeń narządu ruchu. Kwalifikuje do zabiegów oraz wykonuje operacje ortopedyczne.

Zajmuje się leczeniem m.in :

> urazów (złamania, zwichnięcia ,uszkodzenia tkanek miękkich) i następstw urazów,
> chorób zwyrodnieniowych narządu ruchu (staw kolanowy, biodrowy, bark),
> następstw urazów sportowych (skręcenia stawu kolanowego , skokowego),
> chirurgią ręki (np.zmiany pourazowe, zespół cieśni kanału nadgarstka),
> chirurgią stopy (np .paluch koślawy, paluch sztywny),
> chirurgią barku(np bark zamrożony, niestabilność stawu ramiennej, kwalifikacja do leczenia operacyjnego).

Oferta

 • kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych, protezoplastyk stawu biodrowego i stawu kolanowego, zabiegów ortoskopowych, korekcji paluchów koślawych i innych schorzeń narządu ruchu,
 • badania orzecznicze sportowe, leczenie urazów sportowych (wieloletni lekarz Pogoni Szczecin),
 • leczenie zmian zwyrodnieniowych- podawanie kwasu hialuronowego,
 • leczenie entezopatii za pomocą czynników wzrostu ACP,
 • USG narządu ruchu,
 • leczenie entezopatii i zapaleń przyczepów, podawanie sterydów, autogennych czynników osoczowych,
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym,
 • leczenie zaburzeń wad postawy u dzieci.

Pracujemy na najlepszych preparatach na rynku:

 • Biolevox HA One,
 • Synolis VA,
 • CINGAL,
 • Durolane,
 • Synvisc One,
 • Ortovisc T,
 • NOLTREX ,

Terapie stosowane w Centrum

Terapia Orthokine®

Terapię opracowali niemieccy naukowcy i opisana została w wielu renomowanych naukowych periodykach – stosuje się ją z powodzeniem od wielu lat. Mieszanina autologicznych białek surowicy (Orthokine®), którą podaje się do organizmu, jest wolna od obcych dla organizmu substancji. W trakcie przeprowadzania terapii pacjentowi podaje się mieszaninę autologicznych białek surowicy, które zostały wytworzone z jego własnej krwi. Metoda ta przywraca stan równowagi miejscu, które zostało zmienione zapalnie, z kolei proces zapalny oraz postępujące niszczenie tkanek zostają zahamowane albo całkowicie powstrzymane.

Terapię Orthokine® stosuje się w miejscu, które dotknięte jest procesem zapalnym wywołanym przez zmiany degeneracyjne stawów – dzięki terapii zahamowane zostają zachodzące zmiany oraz zostaje usunięty ból.

Pierwszy etap na polega na pobraniu krwi, przy pomocy specjalistycznej strzykawki (EOT®II), z żyły ramiennej pacjenta. Dzięki specjalnej konstrukcji strzykawki następuje proces w którym określone komórki pobranej krwi zostają pobudzone do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego – antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), powstrzymującego procesy zapalne w miejscu wstrzyknięcia. Terapia Orthokine® charakteryzuje się tym, że antagonista receptora interleukiny-1 pozyskiwany jest bez innych, obcych dla organizmu substancji. Uzyskaną w taki sposób surowicę wstrzykuję się następnie w chory staw pacjenta, od którego została pobrana krew.

Intereleukina-1 (IL-1) to białko przekaźnikowe – substancja ostrzegająca komórki organizmu o urazie czy zakażeniu. Właśnie zapalenie będzie reakcją organizmu na uszkodzenie. Stan zapalny, który trwa dłużej niż kilka dni przechodzi w stan przewlekły. Białka przekaźnikowe, w tym antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra) mają za zadanie zahamować stan zapalny. U osób, u których będzie nasilał się proces zapalny związany z destrukcją stawów zostaje zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1 a antagonistą receptora interleukiny-1 na niekorzyść tego drugiego. Efektem jest nasilający się proces zapalny.

Zarówno skuteczność terapii Orthokine®, jak i jej tolerancja przez organizm sprawdzono klinicznie oraz naukowo potwierdzono w trakcie badań klinicznych. Ta naturalnie biologiczna terapia stanowi osiągnięcie ortopedii molekularnej opierając się na wnikliwej obserwacji pacjentów, a także długoletnich badaniach, rezultatach i wynikach testów przedklinicznych i badań klinicznych oraz doświadczeniach lekarzy i analizie międzynarodowej w specjalistycznej literaturze. Terapię stosuje się od 1989 roku w 488 licencjonowanych ośrodków na całym świecie. Do tej pory zostało wykonanych prawie 483 tysiące wstrzyknięć surowicy.

Etapy terapii Orthokine®

 1. Zostaje pobrana krew z żyły ramiennej pacjenta
 2. Syntezowanie białek ochronnych w trakcie inkubacji krwi pacjenta
 3. Wytworzenie „Autologicznej Kondycjonowanej Surowicy” z krwi pacjenta, a więc surowicy zawierającej nowo powstałe białka ochronne
 4. Wstrzyknięcie surowicy wytworzonej z krwi pacjenta w chory staw lub okolice zmienionego zapalnie nerwu – 1-2 razy w tygodniu
 5. W terapii Orthokine® stosuje się specjalistyczne oraz opatentowane strzykawki EOT®II, które produkuje się w Niemczech w ściśle kontrolowanych warunkach
 6. Czas, w którym utrzymują się dobre efekty kliniczne terapii Orthokine®, wynosi ponad dwa lata
 7. W Polsce terapia dostępna jest tylko w wybranych i licencjonowanych ośrodkach

Orthokine® to autologiczna terapia stosowana od 1998 roku w leczeniu zwyrodnień, zapalenia stawów, a także zwlaczająca bóle pleców (krzyża), które są skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych oraz stanów zapalnych korzeni nerwowych. Jak wykazały badania, terapia jest również skuteczna klinicznie w przypadku urazów mięśni i ścięgien.

TERAPIA LIPOGAMES

Czym jest LIPOGEMS?

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki.
Komórki macierzyste to pierwotne komórki biologiczne, które mają zdolność nieskończonego odnawiania się i podziału oraz zmiany w komórki dowolnie wyspecjalizowane. Ich niesamowity potencjał jest szeroko wykorzystywany w medycynie.

W ortopedii, w leczeniu między innymi:

 • zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien,
 • schorzeń takich jak: łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka,

W medycynie estetycznej między innymi:

 •  wypełnienie bruzd 

Terapia komórkami macierzystymi jest nieinwazyjna, bezpieczna i niewymagająca hospitalizacji.