Poznaj naszą przychodnię

Ortopedia

Zadzwoń,
zarejestruj się

Numer telefonu
94 35 471 42

Lekarze

dr n.med. Robert Krystowski

specjalista ortopeda - traumatolog, lekarz sportowy,

Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne w pełnoprofilowym Oddziale Urazowo-Ortopedycznym.
Wieloletni lekarz sportowy Pogoni Szczecin.
Oferta:
> kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych, protezoplastyk stawu biodrowego i stawu kolanowego, zabiegów ortoskopowych, korekcji paluchów koślawych i innych schorzeń narządu ruchu,
> badania orzecznicze sportowe, leczenie urazów sportowych (wieloletni lekarz Pogoni Szczecin),
> leczenie zmian zwyrodnieniowych- podawanie kwasu hialuronowego,
> leczenie entezopatii za pomocą czynników wzrostu ACP,
> USG narządu ruchu,
> USG stawów biodrowych u niemowląt i dzieci,
> leczenie entezopatii i zapaleń przyczepów, podawanie sterydów, autogennych czynników osoczowych,
> zabiegi w znieczuleniu miejscowym,
> leczenie zaburzeń wad postawy u dzieci.

Lek. Joanna Gojlik

lekarz specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

Absolwentka wydziału lekarskiego pomorskiej Akademii medycznej w Szczecinie. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam na oddziale ortopedycznym 109 Szpitala Wojskowego w Szczecinie oraz licznych placówkach opiekujących się pacjentami ambulatoryjnie.

Na co dzień pracuję w poradniach ortopedyczno-urazowych oraz preluksacyjnych.

Oferta

 • kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych, protezoplastyk stawu biodrowego i stawu kolanowego, zabiegów ortoskopowych, korekcji paluchów koślawych i innych schorzeń narządu ruchu,
 • badania orzecznicze sportowe, leczenie urazów sportowych (wieloletni lekarz Pogoni Szczecin),
 • leczenie zmian zwyrodnieniowych- podawanie kwasu hialuronowego,
 • leczenie entezopatii za pomocą czynników wzrostu ACP,
 • USG narządu ruchu,
 • leczenie entezopatii i zapaleń przyczepów, podawanie sterydów, autogennych czynników osoczowych,
 • zabiegi w znieczuleniu miejscowym,
 • leczenie zaburzeń wad postawy u dzieci.

Pracujemy na najlepszych preparatach na rynku:

 • Diart
 • Staw On
 • CINGAL,
 • Osocze bogatopłytkowe /PRP/,
 • Ortovisc ,
 • Supintro,
 • HAppyCross
 • Ortokol Kolagen,
 • Terapia Orthokine,

Terapie stosowane w Centrum

Terapia Orthokine®

Terapię opracowali niemieccy naukowcy i opisana została w wielu renomowanych naukowych periodykach – stosuje się ją z powodzeniem od wielu lat. Mieszanina autologicznych białek surowicy (Orthokine®), którą podaje się do organizmu, jest wolna od obcych dla organizmu substancji. W trakcie przeprowadzania terapii pacjentowi podaje się mieszaninę autologicznych białek surowicy, które zostały wytworzone z jego własnej krwi. Metoda ta przywraca stan równowagi miejscu, które zostało zmienione zapalnie, z kolei proces zapalny oraz postępujące niszczenie tkanek zostają zahamowane albo całkowicie powstrzymane.

Terapię Orthokine® stosuje się w miejscu, które dotknięte jest procesem zapalnym wywołanym przez zmiany degeneracyjne stawów – dzięki terapii zahamowane zostają zachodzące zmiany oraz zostaje usunięty ból.

Pierwszy etap na polega na pobraniu krwi, przy pomocy specjalistycznej strzykawki (EOT®II), z żyły ramiennej pacjenta. Dzięki specjalnej konstrukcji strzykawki następuje proces w którym określone komórki pobranej krwi zostają pobudzone do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego – antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), powstrzymującego procesy zapalne w miejscu wstrzyknięcia. Terapia Orthokine® charakteryzuje się tym, że antagonista receptora interleukiny-1 pozyskiwany jest bez innych, obcych dla organizmu substancji. Uzyskaną w taki sposób surowicę wstrzykuję się następnie w chory staw pacjenta, od którego została pobrana krew.

Intereleukina-1 (IL-1) to białko przekaźnikowe – substancja ostrzegająca komórki organizmu o urazie czy zakażeniu. Właśnie zapalenie będzie reakcją organizmu na uszkodzenie. Stan zapalny, który trwa dłużej niż kilka dni przechodzi w stan przewlekły. Białka przekaźnikowe, w tym antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra) mają za zadanie zahamować stan zapalny. U osób, u których będzie nasilał się proces zapalny związany z destrukcją stawów zostaje zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1 a antagonistą receptora interleukiny-1 na niekorzyść tego drugiego. Efektem jest nasilający się proces zapalny.

Zarówno skuteczność terapii Orthokine®, jak i jej tolerancja przez organizm sprawdzono klinicznie oraz naukowo potwierdzono w trakcie badań klinicznych. Ta naturalnie biologiczna terapia stanowi osiągnięcie ortopedii molekularnej opierając się na wnikliwej obserwacji pacjentów, a także długoletnich badaniach, rezultatach i wynikach testów przedklinicznych i badań klinicznych oraz doświadczeniach lekarzy i analizie międzynarodowej w specjalistycznej literaturze. Terapię stosuje się od 1989 roku w 488 licencjonowanych ośrodków na całym świecie. Do tej pory zostało wykonanych prawie 483 tysiące wstrzyknięć surowicy.

Etapy terapii Orthokine®

 1. Zostaje pobrana krew z żyły ramiennej pacjenta
 2. Syntezowanie białek ochronnych w trakcie inkubacji krwi pacjenta
 3. Wytworzenie „Autologicznej Kondycjonowanej Surowicy” z krwi pacjenta, a więc surowicy zawierającej nowo powstałe białka ochronne
 4. Wstrzyknięcie surowicy wytworzonej z krwi pacjenta w chory staw lub okolice zmienionego zapalnie nerwu – 1-2 razy w tygodniu
 5. W terapii Orthokine® stosuje się specjalistyczne oraz opatentowane strzykawki EOT®II, które produkuje się w Niemczech w ściśle kontrolowanych warunkach
 6. Czas, w którym utrzymują się dobre efekty kliniczne terapii Orthokine®, wynosi ponad dwa lata
 7. W Polsce terapia dostępna jest tylko w wybranych i licencjonowanych ośrodkach

Orthokine® to autologiczna terapia stosowana od 1998 roku w leczeniu zwyrodnień, zapalenia stawów, a także zwlaczająca bóle pleców (krzyża), które są skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych oraz stanów zapalnych korzeni nerwowych. Jak wykazały badania, terapia jest również skuteczna klinicznie w przypadku urazów mięśni i ścięgien.

TERAPIA LIPOGAMES

Czym jest LIPOGEMS?

Lipogems jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki.
Komórki macierzyste to pierwotne komórki biologiczne, które mają zdolność nieskończonego odnawiania się i podziału oraz zmiany w komórki dowolnie wyspecjalizowane. Ich niesamowity potencjał jest szeroko wykorzystywany w medycynie.

W ortopedii, w leczeniu między innymi:

 • zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien,
 • schorzeń takich jak: łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka,

W medycynie estetycznej między innymi:

 •  wypełnienie bruzd 

Terapia komórkami macierzystymi jest nieinwazyjna, bezpieczna i niewymagająca hospitalizacji.

CELLULAR MATRIX TO JEDYNE DOSTĘPNE NA POLSKIM RYNKU POŁĄCZENIE KWASU HIALURONOWEGO Z OSOCZEM BOGATOPŁYTKOWYM INNOWACYJNE POŁĄCZENIE OSOCZA BOGATOPŁYTKOWEGO OTRZYMANEGO Z KRWI PACJENTA WRAZ Z KWASEM HIALURONOWYM STYMULUJE REGENERACJĘ USZKODZONEJ TKANKI PRZY ZACHOWANIU WYSOKIEGO PROFILU BEZPIECZEŃSTWA

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE I KWAS HIALURONOWY – SKUTECZNE LECZENIE BÓLU STAWU. Ból kolana, ból stawu biodrowego czy ból barku często wiąże się ze stanem zapalnym tkanek. Leczenie stanu zapalnego stawu to zwykle długi i bolesny proces. Możesz go jednak skrócić i wrócić do formy znacznie szybciej! Połączenie PRP (osocza bogatopłytkowego) z kwasem hialuronowym, w jednym synergicznym systemie, znacznie rozszerza spektrum działania kwasu HA. Terapia zmniejsza stan zapalny, a co za tym idzie – zmniejsza ból.

JAK DZIAŁA CELLULAR MATRIX?

Preparat Cellular Matrix to innowacyjne połączenie osocza bogatopłytkowego (PRP) i kwasu hialuronowego. A to płytki krwi właśnie (osocze bogatopłytkowe) są kluczowym elementem stymulującym w organizmie naprawę zarówno tkanek miękkich jak i twardych. Z kolei kwas hialuronowy jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiedzialnej za prawidłową ruchomość stawu i sprężystość chrząstki stawowej. W połączeniu z osoczem bogatopłytkowym przedłuża żywotność czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi. W rezultacie mikrośrodowisko stawu otrzymuje odpowiedni bodziec do pobudzenia wzrostu komórkowego i modulowania stanów zapalnych.INIEKCJA PREPARATEM CELLULAR MATRIX W OKOLICĘ CHOREGO STAWU (STAWU KOLANOWEGO, STAWU BIODROWEGO, STAWU ŁOKCIOWEGO CZY STAWU BARKOWEGO) WYRAŹNE ZMNIEJSZA DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE, LECZY STAN ZAPALNY I POPRAWIA MECHANICZNE FUNKCJONOWANIE STAWU.CELLULAR MATRIX WSPOMAGA LECZENIE:

– Choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego (KL II, III a nawet IV)

– Choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego,

– Reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS),

– Uszkodzenia obrąbka stawu stawów biodrowego i ramiennego,

– Pourazowej choroby zwyrodnieniowej kolana, łokcia czy stawu skokowego,

– Pierwszych stadium choroby zwyrodnieniowej stawów,

– Jako profilaktyka dla osób starszych (zarówno działanie przeciwbólowe jak i chroniące staw),

– Jako profilaktyka dla osób prowadzących aktywny tryb życia, przede wszystkim wyczynowych sportowców (opóźnia starzenie obciążanych stawów, wspomaga prawidłowe odżywienia chrząstki, zmniejszenia obciążania stawów podczas uprawiania sportu) Łokcia tenisisty, golfisty, kolana skoczka, przeciążenia ścięgna Achillesa, ostrogi piętowej,

– Naderwanie więzadeł (pobocznych kolana czy ścięgna Achillesa),

– Zapalenie rozcięgna podeszwowego,

– Bólu stawów,

StawON 60mg/3ml to wyrób medyczny do wstrzykiwań dostawowych zawierający 2% roztwór soli sodowej kwasu hialuronowego. Do preparatu STAWON kwas hialuronowy pozyskiwany jest z mikroorganizmów. Jest jednym z podstawowych składników mazi stawowej. Hialuronian sodu zawarty w preparacie podawany dostawowo uzupełnia maź stawową i pomaga utrzymać sprawność stawu, jego ruchomość i elastyczność.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA: StawON 60mg/3ml jest wyrobem medycznym do wstrzykiwań dostawowych, który wskazany jest w leczeniu bólu towarzyszącego chorobie zwyrodnieniowej stawów. Preparat uzupełnia maź stawową, która jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania stawu wspomagając jego funkcjonowanie oraz działa wspomagająco na odnowę chrząstki stawowej.Produkt przeznaczony dla dorosłych,ze wskazaniem dla:

– aktywnych amatorów: biegaczy, narciarzy, u których występują problemy związane z początkowymi objawami ChZS

-dla osób z widocznymi zmianami w wyniku ChZS, którym umożliwi dalszą rehabilitację.

Żel dostawowy Diart 1,8% – 2 ml Wyrób medyczny Diart jest sterylnym, bezbarwnym i lepkim żelem, wolnym od pirogenów. Poleca się go osobom cierpiącym na różne urazy lub zmiany zwyrodnieniowe stawów. Produkt ma zastosowanie do iniekcji dostawowych.WSKAZANIE:Preparat wskazany jest dla pacjentów odczuwających ból lub o ograniczonej ruchomości stawów na skutek urazów, lub choroby zwyrodnieniowej. Żel Diart dzięki znajdującemu się w nim kwasowi hialuronowemu łagodzi ból oraz zwiększa elastyczność płynu stawowego, czyli zmniejsza uczucie sztywności.

DZIAŁANIE:W składzie żelu Diart na stawy znajduje się bursztynian sodu i stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, który ma fizjologiczne pH. Ten ostatni jest polisacharydem będącym ważnym składnikiem skóry i tkanki łącznej. Preparat pozwala odtworzyć czasowo wiskoelastyczność płynu stawowego oraz spowolnić procesy uszkadzające chrząstkę, które są skutkiem urazów lub choroby zwyrodnieniowej. Jest on też głównym składnikiem mazi stawowej, odpowiadający za jej lepkość. Roztwór do iniekcji oparty na peptydach o niskiej masie cząsteczkowej z hydrolizowanego kolagenu wołowego.

ORTOKOL – do iniekcji dostawowych, ścięgien, wiązadeł i mięśni.Preparat ORTOKOL poza peptydami kolagenu zawiera w swoim składzie również magnez i witaminę C, które chronią i zachowują strukturę peptydów przed utlenianiem występującym podczas procesu sterylizacji. Zastosowanie:ORTOKOL poprawia mobilność, zmniejsza bóle stawowe oraz wspiera struktury tkanki łącznej w przebiegu choroby zwyrodnieniowych stawów, urazów, przeciążeń lub wad postawy.ORTOKOL może również przyspieszać powrót do sprawności fizycznej podczas procesu rehabilitacji po operacjach stawów, takich jak resekcja łąkotki, rekonstrukcja więzadeł czy naprawa chrząstki stawowej.

WSKAZANIA:

– Redukcja stanu zapalnego i bólu,

– Poprawa funkcjonowania stawów,

– Wzmocnienie strukturalne,

– Ochrona chrząstki i tkanek łącznych,

– Działanie pro-regeneracyjne