Z wielką przyjemnością informujemy, iż do grona lekarzy naszego Centrum dołączyli:

lek. Aleksandra Kukla – ginekolog

Doktor jest absolwentką II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne w zakresie położnictwa i ginekologii odbyła w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 w Szczecinie w Klinice Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt. Obecnie w trakcie prowadzenia badań i przygotowywania pracy doktorskiej dotyczącej związku metabolitów tkanki tłuszczowej i raka jajnika.Przyjmuje pacjentki w języku polskim i angielskim. Doświadczenie w pracy z obcokrajowcami zdobywała m.in. na praktykach zagranicznych w Włoszech i Portugalii.Wykonuje zabiegi ginekologiczne oraz operacje. Udziela porad zarówno antykoncepcyjnych, jak i prokoncepcyjnych. Obejmuje opieką pacjentki w okresie przed, około i pomenopauzalnym.Od czasu studiów jest zaangażowanym działaczem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Obecnie członkinią Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej oraz Europejskiej Sieci Młodych Ginekologów Onkologów.

lek. Krzysztof Szubartowski – specjalista chirurgii naczyniowej i chirurgii ogólnej.

Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie w roku 2004. W latach 2006 – 2012 pracował w Oddziale Chirurgii Ogólnej z pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Naczyniowej w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie gdzie rozpoczął specjalizację z Chirurgii Ogólnej. Tytuł specjalisty uzyskał w 2013 r. Od 2016 r. pracował w Oddziale Chirurgii Naczyniowej gdzie rozpoczął drugą specjalizację i w 2021 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Naczyniowej.Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.W 2018 r. ukończone dwuletnie podyplomowe studia: Zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie.Certyfikaty: badania dopplerowskie układu naczyniowego, laserowe endowaskularne leczenie żylaków kończyny dolnej.

dr n. społ. Karolina Horodyska Doktor nauk społecznych w dziedzinie psychologii.

Absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich, studiów magisterskich z psychologii oraz studiów podyplomowych z Psychodietetyki na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Zajmuje się psychologią zdrowia oraz psychodietetyką. Przez ostatnie lata związana z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu oraz działającym przy nim Centrum Badań Stosowanych nad Zachowaniami Zdrowotnymi i Zdrowiem (CARE-BEH, Center for Applied Research on Health Behavior and Health). Jako wykładowca akademicki prowadzi zajęcia z projektowania programów promocji zdrowia. Prowadzi także szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i biznesu z zakresu psychologii zdrowia oraz promocji zdrowia.Laureatka stypendium Etiuda 4 przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki, w ramach którego odbyła trzymiesięczny staż naukowy w Priority Research Centre for Health Behaviour, działającym przy Uniwersytecie Newcastle w Australii. Autorka oraz współautorka wielu publikacji naukowych w dziedzinie psychologii zdrowia i zmiany zachowań zdrowotnych, a także wystąpień na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konferencjach naukowych.

OFERTA:

Konsultacje z obszaru psychologii zdrowia oraz psychodietetykiKonsultacje mają na celu:

1. Pomoc w rozwiązywaniu indywidualnych problemów pacjenta związanych ze sposobem odżywiania się i/lub prowadzeniem siedzącego trybu życia.

2. Wsparcie pacjenta w obszarze zmiany niezdrowych nawyków i zachowań.

3. Psychoedukację oraz promocję zdrowia. Konsultacje skierowane są szczególnie do osób, które: chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy, ale nie wiedzą jak to zrobić,

▶️ chcą schudnąć / utrzymać prawidłową masę ciała / być bardziej aktywne fizycznie,

▶️ doświadczają niepowodzeń w odchudzaniu / stosowały już wiele diet bez efektu,

▶️ są niezadowolone z własnego wyglądu i ciała,

▶️ mają problem z samokontrolą: jedzą pod wpływem emocji, „zajadają” stres,

▶️ zmagają się m. in. z: nadwagą, otyłością, chorobami układu krążenia, narządu ruchu,

▶️ mają trudności z powrotem do sił po przejściu COVID-19.